קורס אופנה ותרבות. ד”ר אורנה בן מאיר TILTAN ONLINE

בית הספר לאופנה וסטיילינג - אופנה ותרבות בגדים של תרבויות שונות תמיד היוו מקור השראה לאופנה. הנרטיב של תולדות האופנה במערב נהג להתייחס ללבושם של עמים לא מערביים כלבוש אחר - לבוש עם, לבוש אתני ופולקלור. כשעולה מושג מעצב העלית – הקוטורייה – במאה התשע עשרה והעשרים הופך הלבוש הלא מערבי למקור השראה פורה עבור מעצבי האופנה. בקורס זה אציג את תהליכי ההשראה ההדדיים שמתקיימים בין המזרח והמערב, מתחילת התקופה המודרנית ועד העידן הגלובלי בן-ימינו; כשבמושג "מזרח" אתייחס לכל סוגי הלבוש שאינו מערבי – החל מאסיה מחד, ועד אפריקה מאידך. משך הקורס לימודים ONLINE ב ZOOM פעם בשבוע, יום שלישי, 20:00-21:30 סה”כ 8 מפגשים קהל יעד קהל היעד, הוא כל מי שרוצה להרחיב דעת על מקורות ההשראה של מעצבי אופנה הרשמה ותשלום על מנת להבטיח מקום בקורס, יש להסדיר תשלום במעמד ההרשמה.
הנושאים הנלמדים מבוא השפעות מהלבוש הלא-מערבי על אופנת המערב עד המאה ה - 19 שלב ההיקסמות המערבית מ"המזרח" במאה התשע עשרה – אורינטליזם, ז'פוניזם, אג'יפטומניה (Egyptomania) ועוד. שלב ההיקסמות המערבית מ"המזרח" במאה ה - 19 אורינטליזם, ז'פוניזם, אג'יפטומניה (Egyptomania) ועוד. שלב ההטמעה של אסתטיקה לא מערבית באופנת המאה ה - 20 ,Yves Saint Laurent, jean-Paul Gaultier John Galliano, לכריסטיאן דיור, Roberto Cavalli ואחרים שלב הסינתזה במאה העשרים מעצבי האופנה היפנים מציגים במערב Hanae Mori, Issey Miyake, Yohji Yamamoto, Kenzo Takada גלוקליות (גלובלי+לוקלי): ˆ מעצבי האופנה היפנים במאה העשרים ואחת ˆ מעצבי האופנה הסיניים במאה העשרים ואחת ˆ מעצבי האופנה האפריקאיים במאה העשרים ואחת ˆ מעצבי אופנה מתרבויות שונות ברחבי העולם ט.ל.ח - כל הזכויות שמורות - המכללה שומרת לעצמה את הזכות לשנות ולעדכן את תכנית הלימודים בהתאם לצרכי השוק

מנחת הקורס - ד"ר אורנה בן-מאיר מעצבת אופנה ותלבושות, מרצה לעיצוב בנושאי תופעות תרבות, מנחת פרויקטים ומרצה מוערכת באקדמיות לעיצוב, אוצרת, ומנהלת סלון תרבותי (salonnière) מייסדת ומנהלת קבוצת פייסבוק "חובבי אופנה בישראל".