בית הספר לאופנה וסטיילינג תילתן – לימודי אופנה וסטיילינג


היזמים החדשים בעולם האופנה הישראלי בית הספר לאופנה וסטיילינג - תילתן הרצאת אורח - גלית רייסמן 04.11 בשעה 20:30 במסגרת ההרצאה גלית תוביל אותנו בסיור וירטואלי בנרטיב של תעשיית האופנה בישראל מימיה הראשונים ועד לסצנת האופנה בימינו. נכיר תעשייה חדשנית עם קשת יוצרים פורצי דרך בזירה הבינלאומית. תוך נקודת המבט הייחודית שגלית פיתחה בעבודתה. נפגוש מעצבים, שנוגעים בשיח של מסורת למול חדשנות, נכיר את התנועה של האופנה האיטית, מעצבים הנוגעים בדו-קיום נתוודע למאפיינים של כתב היד הישראלי הטומן בחובו הצלחות בינלאומיות בצד האתגרים והטרנדים שמביאה עמה מגיפת הקורונה. המסע הוירטואלי יכלול מפגשים עם מעצבים מתחומי האופנה והטקסטיל לכדי "מארג אנושי" מרתק על אודות החברה הישראלית גלית רייסמן ייזמת אופנה, חלוצה בתחום התיירות החוויתית בארץ, עם שנות ניסיון בייצוא אופנה ישראלית בשווקים בינלאומים. הקימה בשנת 2011 את TLVstyle, שירות חדשני המציע חווית תוכן בישראל בנושא יצירה חדשנית ומקורית בתחומי האופנה והעיצוב. גלית מקדמת שיח מעמיק מנקודת מבט של הון האנושי, יוצרים ישראלים חדשניים, וכפי שרייסמן מגדירה אותם "היזמים החדשים". השירות, שהתבסס לאורך השנים כפורץ דרך בתחום התיירות בישראל, כולל סיורי אופנה למאחורי הקלעים, בצד אוצרות אירועי תוכן בתחום האופנה והטקסטיל בתוך ישראל ומחוצה לה.

שירי ויצנר - אופנת רחוב המסלול האמיתי של עולם האופנה בואו לטייל איתנו בניו יורק ובלונדון, מילאנו ופריז, עם קפיצה קטנה לטוקיו וחנייה ארוכה בתל אביב. דרך רחובות בירות האופנה של העולם, ננסה להבין איך הרחוב הפך למסלול התצוגות האמיתי, איך אופנת הרחוב, הפכה מושא להשראה עבור מעצבים. ואיך כל זה משפיע על הדרך שבה אנחנו מתלבשים, קונים וחושבים על אופנה. שירי ויצנר סטייליסטית אישית ומסחרית עם ניסיון עשיר בתחום. מרצה, מנחת סדנאות ומדריכת סיורי מייקרים בחיפה. שירי הצליחה להפוך את תשוקתה לאופנה מתחביב למקצוע ובבלוג המצליח שלה Hey.fa.it וממנהלות הקבוצה Street style gang, היא משתפת מהידע שלה ומספקת הצצה לחייה בחיפה, העיר שאימצה כבית. עכשיו היא באה לתילתן ללמד ולתת השראה.

אחד הדברים המוצלחים שעשיתי בזמן הקורונה זה קורס תולדות האופנה של מכללת תילתן לעיצוב בזום- 8 מפגשים מרתקים עם המרצה המלאת ידע דר' אורנה בן-מאיר. אורנה סקרה את עולם האופנה לאורך כל התקופות, שיתפה איתנו המון ידע מרתק והרבה צבע ועניין זה הקורס הראשון בנושא שנפתח במכללה והגעתי אליו בזכות Avital Coorsh מנהלת בית ספר לאופנה וסטייל במכללת תילתן לעיצוב בזכות הקורס הזה גם גיליתי את הזום ועכשיו אין סיכוי כבר שאגיע להרצאה פרונטאלית. זום בהחלט עובד בשבילי, במיוחד כשאפשר להקשיב להרצאה גם תוך כדי הליכה מהירה בתחילת יוני ייפתח הקורס המורחב ובהמשך ייפתחו עוד מגוון קורסים מעניינים