עיצוב אינפוגרפיקה

המחלקה לעיצוב גרפי בתילתן מציגה: אינפוגרפיקה בתחום התיירות

במסגרת פרויקט תיירות ערים תאומות חיפה, ישראל – פורטסמות׳, אנגליה
פעלו הסטודנטים במסלול לעיצוב גרפי בתילתן, בכדי לעודד תיירות הדדית בין שתי הערים.
כל סטודנט בחר תחום ענין לתיירים בחיפה, ערך מחקר מקיף בנושא וע"ב המסקנות נעשה עיצוב המידע ואינפוגרפיקה.
הפרויקט בישראל נעשה במסגרת קורס ״פרומושן״ בהנחית מלי אלון, ראש המסלול לעיצוב גרפי במכללה, ובמקביל נעשה איסוף וריכוז מידע במחלקה ללימודי תיירות בהייברי קולג׳, פורטסמות׳, אנגליה.

בסיום הפרויקט תיערכנה תערוכות של התוצרים בשגרירות הישראלית בלונדון ובחיפה
ויערך וורקשופ (סדנת עיצוב) משותף לסטודנטים משתי כיתות הלימוד, עיצוב מחיפה ושיווק בהתמחות תיירות מפורטסמות, להמשך פיתוח של אמצעי קד״מ לתיירות הדדית.

הפרויקט נערך בשיתוף לשכת התיירות והשגרירות הישראלית בלונדון.

יש לציין, שזהו אחד מתוך מגוון גדול של פרויקטים ושיתופי פעולה שמובילה תילתן, לאורך השנים, כמו פרויקטים נוספים במיתוג ערים, ופתרונות אורבניים, כחלק מפעילתנו המקומית והבינלאומית. שיתוף פעולה קונקרטי ומעשי עם גופים נוספים בארץ ובעולם נותן במה מצוינת לסטודנטים במחלקות הגרפיות כאן במכללה. תהליכי החשיבה, הרעיונות, המחקר והידע המתקבל, מוכיח את עצמו לאורך השנים, הן בהתנסות של הסטודנטים בעבודה אמיתית, מול לקוחות גדולים, הן בעניין הרב הנוצר בתהליך של עיצוב מידע הנגשת המידע לקהל, וכמובן בתוכן העיצובי המתקבל בעקבות התהליך.

עיצוב אינפוגרפיקות, מהווה מאז ומעולם דרך נפלאה להביא לקהל ידע מזוקק, מרתק ומעניין ובצורת הגשה ארוזה, מהודקת ומסקרנת.

עיצוב מידע באמצעות גרפיקה

בתילתן, בכל שנה מוצגות עבודות אינפוגרפיקה בנושאים שונים במסגרת תכנית הלימודים, החומרים מוצגים תמיד כחלק מהגלריות הפזורות ברחבי המכללה. אינפוגרפיקה מהווה כלי פרסומי ושיווקי מצוין להצגת מידע כמותי, בצורה מעניינת ומסקרנת. לאורך השנים הלכה והתפתחה היכולת לספר סיפור באמצעים ויזואלים, ומעצבים בעולם של היום מתבקשים לדעת לשלוט בטכניקות שעל בסיסן עובד עיצוב המידע בצורה כזו שלא תשעמם את הקהל. כמו הרבה דברים בעולם המודרני, לא המצאנו את הגלגל, את הטכניקה התחילו כנראה הסיניים עוד לפני שנים רבות, רק שכיום אפשרויות העיצוב הן כמעט בלתי מוגבלות, מעניין מאד לגלות איך באותו נושא יכולות להיות מגוון גדול של תובנות, ויותר מכך, מגוון מרתק של סגנונות עיצוב.

לגלריית עבודות אינפוגרפיקה