עיצוב זה לא משחק ילדים

כל אחד מאתנו נפגש עם המושג משחק ביום יום; משחק מילים, משחק פוליטי, משחק קופסה, תורת המשחקים ועוד, כל משחק והכללים שלו. השנה, הבוגרים של  'תילתן' מעבירים את המסרים האישיים שלהם, באמצעות כלים משחקיים. מגוון הנושאים עצום החל ממשחקים להתמודדות עם התמכרויות (לעבודה, הימורים, סמארטפונים ועוד), התמודדות עם פחדים, משחקי התאמה לפו"פ (פנויים פנויות), משחקי לוח בנושאים אקטואליים כמו המרוץ לדירה ומשחקי שוויון שמתרגמים התמודדות עם בעיות כלכליות –פוליטיות בוערות בחברה הישראלית כגון משכנתא לחיים, שחיטות פוליטית, פער מעמדי. סוגיות חברתיות בוערות שקיבלו מענה עיצובי הן תופעת השיימינג שלה 'זוכות' נפגעות תקיפה מינית, בריונות ברשת, סכיזופרניה מודרנית, נישואים אזרחיים, התעללות בבעלי חיים, עידוד אכילה בריאה, צמחונות ועוד.

מלי אלון, ראש מסלול עיצוב גרפי בתילתן:

ביטויים וצמדי מילים כגון 'משחק מכור', 'משחקים אסורים', 'זה לא משחק ילדים' ועוד, מהווים טיזר לפרויקט הגמר ומסתמך על כוחו של עיצוב גרפי כמשחק ביד היוצר. באמצעות 'המשחק' נניע נורמות חברתיות, נגע בנקודות רגישות ונקדם מסר חד ומדויק. עבודות הגמר האישיות של הסטודנטים מאפשרות להיחשף לדמיונו של היוצר, לחקר המושג משחק בעולם העיצוב, לפיתוח הרעיוני ולהשראות האינדיווידואליות של המצג הסופי.

בתערוכה מציגים 120 סטודנטים בשלל תחומי התמחות; עיצוב גרפי, עיצוב בתלת מימד אריזה וחלל מסחרי, איור, אנימציה ופוסטפרודקשין, עיצוב למדיות מסך, צילום, עיצוב פנים, עיצוב פיתוח משחקים ואפליקציות.

השנה, יוקדש חלל מרכזי בתערוכה לתערוכת מייצגים שיובאו מתערוכת האקספו מילאנו 2015 בה מציגה תילתן בנושא – DESIGN FOR FOOD הכולל קונדום אכיל לכריך, פקק בקבוק שניתן לחליצה ללא פותחן, אפליקציה לתיווך בין רעבים ומי שמבשל ונותר עם עודפי מזון ועוד עיצובים מקוריים שזכו לתשבחות.

הכניסה חופשית.

שעות פעילות:

א'-ה': 09:00 – 20:00
שישי: 09:00 – 13:30