לימודי עיצוב גרפי ותוכנת אינדיזיין

תוכנת אינדיזיין היא אחת מהתוכנות הגרפיות המשוכללות והמתקדמות של חברת אדובי. חברת אדובי העולמית היא גם בית היוצר של תוכנות מרכזיות חשובות נוספות, כמו תוכנת הפוטושופ לעיבוד תמונה, ותוכנת האילוסטרייטור לגרפיקה וקטורית. כל סוג של לימודי עיצוב גרפי ברמת חובב, בין אם מדובר בלימודים מלאים של ארבע שנים לתואר או לתעודה או לימוד של קורס חד שנתי אינטנסיבי באחת המכללות המקצועיות, יכלול את לימוד התוכנה המרכזית והחשובה הזו. התוכנה מגיעה בכמה גרסאות שונות, וישנה גם אפשרות לגרסה עם תמיכה בעברית, אשר נקראת גרסת ME – Middle East, אשר מקלה מאוד על המשתמש הישראלי הממוצע.

 

מה עושה תוכנת אינדיזיין?

תוכנת אינדיזיין היא תוכנה להוצאה לאור והיא נועדה לאפשר למעצב הגרפי ליצור עימוד קל ופשוט של מסמכים קצרים. התוכנה נמצאת בשימוש מקיף בעולם הפרסום, ובעזרתה מכינים פוסטרים רבים, שלטים ומודעות שיווק ומכירה מסוגים שונים. כאן חשוב מאוד לציין גם כי כל מי שלומד עיצוב גרפי ומתכנן להשתלב בהצלחה בעולם של הדפוס, צריך להיכר את התוכנה הזו לעומק, שכן זוהי אחת מהתוכנות המרכזיות אשר עושים בהם שימוש יום יומי בכל המטלות השונות של בתי דפוס פעילים. התוכנה גם מאפשרת להכין מסמכי PDF, והיא גם תומכת ביוניקוד לעיבוד תמלילים ובגופנים שונים ומגוונים. התוכנה החליפה הלכה למעשה את התוכנה פריהנד (Freehand) שבעבר כיכבה בשוק ההוצאה לאור, וכיום זוהי התוכנה המועדפת על כל מי שעוסק בתחום.

 

היכן כדאי ללמוד את תוכנת אינדיזיין?

לימודי עיצוב גרפי יאפשרו לכם להגשים חלום ולעבוד במקצוע שהוא יצירתי ומרתק, וגם רווחי ומכניס. כיום תוכלו למצוא קורסים של לימודי גרפיקה ממוחשבת כמעט בכל מקום בארץ, כולל במכללות מרוחקות בנגב ובגליל העליון. בתי הספר המובילים באזור המרכז עבור לימודים מלאים לתעודה או לתואר הם בצלאל, שנקר, מנשר והמכללה למנהל, אך אם אתם גרים רחוק מהמרכז אתם לא חייבים להעתיק את מקום המגורים שלכם! בדקו את האפשרויות שמציעה המכללה הקרובה למקום מגוריכם, וסביר להניח שתמצאו קורסים מעולים לתוכנת אינדיזיין ולכל שאר התוכנות החשובות.