צילום סרטון לצורך הפקת סרט תדמית

לומדים לצלם עם מצלמה דיגיטלית – יתרונות המצלמות הדיגיטאליות
המציאות היומיומית של חיינו מביאה עימה לא מעט אירועים וגם כל מיני מסיבות: חגיגות של ימי הולדת, ציון של יום נישואים, סעודות של בריתה או של ברית וכך הלאה. כמובן, בעלי האירוע חפצים להנציח את אותו האירוע החגיגי עליו עמלו הרבה זמן ושעליו הוציאו המון אנרגיה וגם לא מעט כסף. וכיצד מנציחים את אותה השמחה ? כמובן באמצעות צילום.

אם בעבר הלא מאוד רחוק, לצורך הנצחת מאורע מסויים היינו צריכים להשתמש במסרטה או במצלמה עם פילם, הרי שכיום אתם ממש לא תיפגשו במצלמות הראשונות האלו ובטח בעוד כמה שנים אתם תוכלו למצוא ממש את אותן המצלמות במוזיאון. את מקומן תפסו לעד המצלמות הדיגיטאליות – מצלמות חדישות אשר להן המון יתרונות על פני המצלמות הישנות. מצלמות דיגיטאליות מאפשרות צילום של הרבה תמונות בלי להזדקק לפילים, מאפשרות עיצוב תמונות עם אפקטים, וכמובן שיש את האופציה של בחירת התמונות עוד לפני שמביאים לפיתוח, מה שמביא לחיסכון כלכלי מאוד משמעותי.

לומדים להפיק סרטון תדמיתי

סרטון תדמיתי יהיה בדרך כלל קצת יותר קצר מסרט תדמית. מדובר במעין פתיח קצר המציג אתכם אות את החברה שלכם או את העסק שלכם. זה יכול להופיע כמשהו שרץ מספר שניות ברגע שמישהו נכנס לאתר שלכם, או להופיע ברקע על דוכן שפתחתם בתערוכה כלשהיא. סרטון תדמיתי הנמצא ברקע יכול להופיע שוב ושוב ברצף במטרה להעביר מסר ממקוד ופשוט אשר עקב החזרה הוויזואלית גורם למסר להיקלט אצל הצופה בצורה טובה.
הפקה של סרטון תדמית תעלה פחות מהפקת סרט תדמית באורך של מספר דקות, מפני שסרטון דורש פחות הכנה והוא יכול להעביר מסר ממוקד וחד וליצור השפעה לא פחותה מאשר סרט תדמית באורך מלא.

היתרונות של סרטי תדמית

סרט תדמית זהו סרטון קצר שמאפשר לכל ארגון להציג את דרכו ומפעלו בצורה מושכת, מעוררת הזדהות ומרשימה כאחד. היתרן של סרטון תדמית בא לידי ביטוי גם בצורה שבה המידע מועבר, שילוב של תמונות ושמע, בד בבד עם גמישות בבחירת אורך הסרטון והדרך להעברת המסר מגוונת. יתרון נוסף של סרטוני התדמית נעוץ ביכולתם להיות מוטבעים במסגרות שונות. החל מכך שניתן לשלבם בתור סרטון בתוך אתר החברה, הסרט גם יכול להיות מוצג במסגרת כנס עסקים ואפילו במצגות אלקטרוניות ענקיות שמוצגות בחוצות קריה.

סרט תדמית טוב אחד מייצר חסכון בעלות ההפקה

לעתים מפלגות משקיעות סכומי עתק על מנת לקנות את לב הבחורים, קריקטורה שבה מראים אדם משלשל את הפתק לתוך מסך הטלביזיה בהחלט משקף את המציאות שתעמולת בחירות מושקעת וטובה יכולה לקנות את לב הבוחר. אך מפלגה שתקציבה מוגבל יכולה ליצור סרטוני תדמית גם בעלויות נמוכות יחסית. כך למשל ניתן להסריט את מנהיג המפלגה מדבר על עקרונות המפלגה ודרכה, דרך מעולה להציג רעיונות בצורה מסודרת, פשוטה ומרשימה. סרטון תדמית גם משדר  שיש לארגון או לחברה המסויימת דרך ויעדים מיוחדים משל עצמה.

 

לקריאה על עריכת סרטי וידאו –  לימודי פוסט פרודקשן בתילתן