תארים אקדמאים בתחום של תקשורת חזותית, עיצוב דיגיטל ואנימציה

רכישת תואר בתחומי העיצוב  יכול להוות קרש קפיצה לקריירה מתגמלת ולאפשר לכם לעסוק בתחומים הדורשים יצירתיות וחדשנות.

עבודה בתחום של עיצוב גרפי, תקשורת חזותית או עיצוב לדיגיטל  – מקנה סיפוק רב, עניין יומיומי ולא מעט אתגרים מקצועיים, ובזכות הביקוש הנרחב לעובדים מוכשרים בתחומים כמו תקשורת חזותית,  וענפי הדיגיטל השונים, בוגרי לימודים איכותיים יכולים לבחור מבין אופציות תעסוקתיות רבות.

עוד כדאי להדגיש כי מומחים רבים בתחום התעסוקה חוזים כי מכונות עם בינה מלאכותית יחליפו את בני האדם במקצועות רבים אולם לא בכאלה שמחייבים יצירתיות ומקוריות – עוד סיבה טובה ללמוד במסלול ייחודי כמו לימודי מולטימדיה או לימודי אנימציה, ועוד אופציה היא תואר שני בתרפיה באומנות.

מולטימדיה

לימודי מולטימדיה מקנים כלים יקרי ערך בתחום שהביקוש לעובדים בו נמצא במגמת עלייה מתמשכת ומובהקת. הסיבה לכך היא כמובן האינטרנט שהופך למרכיב משמעותי יותר ויותר בעולם של כולנו, והצורך באנשי מקצוע יצירתיים מצד אחד ומצד שני כאלה ששולטים היטב בכל הכלים הרלוונטיים ובטכניקות הנדרשות לשם בניית אתרים, עיצוב אתרים, אפיון חוויית משתמש (UX), תכנון ופיתוח של אפליקציות ועוד.

עוד כדאי לדעת כי הקבלה ללימודים בתחום המולטימדיה מבוססת על מבחן התאמה ועל ראיון אישי.

אנימציה

עוד תחום מרכזי בעולם הדיגיטל הוא אנימציה, כשבנוסף עשויים לימודי אנימציה להוות קרש קפיצה גם לתעסוקה בעולם הטלוויזיה והקולנוע – כידוע בשני העשורים האחרונים ישנה פריחה של ממש בכל הקשור לסרטי אנימציה ולסדרות שמבוססות על הנפשה, אחד מתחומי האמנויות היותר מרתקים ואשר מקנים אפשרויות אינסופיות באשר לעיצוב דמויות, עיצוב עולמות ועיצוב אווירה. ענף נוסף שיש בו צורך באנימטורים מוכשרים הוא עיצוב פנים.

במסגרת לימודי אנימציה זוכים המשתתפים בכלים מתחומי הציור, הגרפיקה, הקולנוע, המוזיקה, הצילום, הארכיטקטורה, הכוריאוגרפיה, הפנטומימה, הסיפור ועוד, ובנוסף לידע תאורטי רחב היקף נלמדות גם תוכנות מתקדמות ובפרט מאיה, שמשמשת גם להדמיות בלת מימד וגם להדמיות בדו-מימד. כמו כן ניתן להוסיף התמחות בפוסט-פרודקשן ולהעשיר עוד יותר את ארגז הכלים.

עיצוב גרפי

על-מנת להפוך לאנשי מקצוע מיומנים בתחום של עיצוב גרי תצטרכו ללמוד במכללה המתמחה בתחום ומעניקה תעודה. המסלול  נמשך 3 שנים,  ובסיומו תוכלו למצוא עבודה בשוק המתפתח.

בדרך אל קריירה בתחום העיצוב, לימודי תעודה הם תחנה חשובה, וישנה חשיבות גם לתואר הראשון: באופן עקרוני ניתן להתקבל ללימודי העיצוב ללא תואר ראשון וללא ניסיון קודם. מספיק כישרון והרבה רצון ללמוד ולהתפתח!