פיתוח ועיצוב משחקים דיגיטליים

עיצוב משחקי מחשב

מגוון המסלולים בבית הספר לעיצוב ופיתוח משחקים * מסלול תלת שנתי ללימודי תעודה לעיצוב ופיתוח משחקיםˆ התואר אירופי ואינו מוכר על ידי המל״ג ˆ הלימודים מוכרים למימוש כספי הפקדון לחיילים משוחררים ˆ מלגת תעשייה- מלגת לימודים של החברות המובילות בשוק

הרשמה ללימודי עיצוב ופיתוח משחקים, מתחילים עוד השנה

 

 

מסלול פיתוח משחקי מחשב (Development)

המסלול לפיתוח תוכנה מתמקד ממש בקרביים של משחקי המחשב ומאפשר לימוד ללא ידע מוקדם של שפות תוכנה,
תכנון ויישום המערכות בתוך המשחק עם דגש חזק על מנועי Unity ו- Unreal ושליטה גבוהה בהם.
VR/AR, מולטיפלייר, בינה מלאכותית ועוד.

עבור הסטודנטים של תילתן הוקמה מעבדת VR מהמתקדמות בארץ.
בנוסף, לומדים הסטודנטים בשני המסלולים Design Game, הפקה ונושאים היקפיים מגוונים
הכוללים ביניהם גם בניית תיק עבודות.

תוכנית הלימודים שמה דגש רב על לימודי פרקטיקה וביצוע בפועל, כך שבסוף לימודיהם יוכלו הבוגרים
להשתלב ביעילות בתעשייה המקומית ולהתחיל ליצור משחקים.

מסלול ארט עיצוב משחקי מחשב (Art)

מסלול לימודים יצירתי המתמקד באלמנטים החזותיים של פיתוח משחקי המחשב הכולל עיצוב דמויות ורקעים עשיר,
מידול בתלת ממד, איור וקונספט-ארט, אנימציה בדו מימד או ותלת מימד, תאורה ואפקטים מיוחדים,
ממשקי משתמש ועוד.

לאחר שנה של לימודים, הסטודנטים יכולים לבחור בהתמחות המתאימה להם ולכישוריהם:
תלת מימד 3D או דו מימד 2D.
בנוסף, לומדים הסטודנטים בשני המסלולים נוספים: Design Game, הפקת משחקים ונושאים היקפיים מגוונים הכוללים בניית תיק עבודות מאיכותי.

תוכנית לימודי הארט לעיצוב משחקי מחשב שמה דגש על הפרקטיקה והביצוע מההתחלה ועד הסוף, כך שבסוף לימודיהם יוכלו הבוגרים להצטרף ביעילות לתעשיית המשחקים ולהתחיל לעבוד בתחום.

רשימת אפשרויות ללמודי ארט בתילתן

מסלולי לימוד של פיתוח משחקי מחשב

אצלנו במכללת תילתן ההפרדה בין המסלולים היא ערך מוסף.
הסטודנטים מכל ההתמחויות נהנים גם מתכנים משותפים לכל המסלולים כמו אספקטים מגוונים של המכניקה שמאחורי העיצוב והנרטיב של המשחק, לימוד השלבים והתנסות בעבודה כסטודיו אמיתי ומתפקד לכל דבר,
פרקטיקה יישומית משלב המסמך עיצוב ועד לפיתוח המשחק.

המרצים המובילים בתעשיה מתוך המחוייבות שלנו לחיבור עדכני ומקצועי לתעשיית המשחקים, כל המרצים שלנו אנשי מקצוע כל אחד בתחומו, בעלי ניסיון עשיר ומקצועי. מנהל בית הספר לעיצוב ופיתוח משחקים - אופיר כץ מעצב משחקים ומנהל סטודיואים בתעשיית המשחקים הדיגיטלים הישראלית ב - 17 שנה האחרונות. מרצה ויועץ Gamification לתחום החינוך ולעסקים בתחומי הדיגיטל. מנהל סטודיו Clover Bite - סטודיו פיתוח המשחקים של תילתן. פריק של RPGs שולחניים ודיגיטליים. רכזת בית הספר לעיצוב ופיתוח משחקי מחשב - יעל רוסקיס מעצבת משחקים ומפיקה בתחום המשחקים הלימודיים לילדים, מכשירה ומלווה צוותי הוראה בשילוב משחקים בלמידה. מרצה להפקה בבית הספר לעיצוב ופיתוח משחקי מחשב ומלווה את פרוייקטי האמצע והגמר של הסטודנטים. מכורה למשחקי Turn Base Strategy וחידות הגיון

פיתוח משחקי מחשב במכללת תילתן

במסגרת לימודי הפיתוח והעיצוב של משחקים, בשני המסלולים ניגשים הסטודנטים לפרויקטים בגישה מעשית (Hands On).
לאורך כל אחד מהמסלולים יתאמנו התלמידים באספקטים שונים מהעולם האמיתי שאליו הם מכוונים,
גם מהצד הטכני כמו: מטלות ועמידה בזמנים, נקודות ציון ודדליינים.
וכן, מבחינה אופרטיבית ושיווקית כמו הפקה והצגת הפרויקט למשקיעים פוטנציאליים.

שיתופי פעולה ביוזמת מכללת תילתן

במכללת תילתן הסטודנטים שלנו לא רק לומדים אלא יוצאים לעולם המשחקים עם קשרים!
המכללה יוזמת ופועלת ליצירת שיתופי פעולה בין הסטודנטים שלנו לבין תעשיית המשחקים בארץ
ובעולם.
אנו שמים דגש על התנסות רבה במיזמים שונים בכדי לאפשר לסטודנטים להתנסות בפרויקטים אמיתיים.
כמו כן, במסגרת שיתופי הפעולה, תילתן פועלת ליצירת קשרים עם מוסדות לימוד רלוונטים. קשרים
אלה עם אוניברסיטאות ומכללות ברחבי העולם, מיצרים יסודות חזקים לעתיד הסטודנטים אשר במסגרתם מתנסים בוורקשופים, סיורים בארץ ובחו"ל, ושיתופי פעולה ללימודים עתידיים כמו תואר שני בעיצוב
ופיתוח משחקים של ARTFX ועוד..

שיתופי פעולה ביוזמת מכללת תילתן

בית הספר לעיצוב ופיתוח משחקים בתילתן הינו שותף אקדמי של מנוע Unreal של חברת Epic Games,
כמו כן מהווה מרכז הכשרה אקדמי מוסמך תעודה ראשון בישראל בשיתוף עם Unity Technolodies
בנוסף למערכת היחסים האישית והקרובה עם Unity על שלל אנשי המקצוע שבה.

תוכנית תפי”ק תפי"ק היא תכנית אקסטרה קריקולרית לפיתוח משחקים בעלי היתכנות מסחרית. סטודנטים שמתקבלים לתוכנית מתחייבים למסגרת שעות שבועית של עבודה על פרויקטי משחקים ומקבלים הנחייה ומנטורשיפ של אנשי צוות תילתן. במסגרת התוכנית כל צוות נדרש לפתח קונספטים למוצרים חדשים, להוכיח את ההיתכנות המסחרית שלהם, להעביר פיצ'ים והוכחות היתכנות למפיקים ומנהלי מוצר מחברות מבוססות בתעשייה על מנת לקבל מימון לפיתוחם מרעיון ועד להשקה מסחרית.

תוכנית R2G תוכנית להאצת מיזמי משחקים דיגיטליים. שיתוף פעולה של תילתן, ROAD2, ו UNITY, שיצרו תוכנית עבור סטודנטים ובוגרים מתחום עיצוב ופיתוח משחקי מחשב, ועיצוב גרפי, אשר מאפשרת להם להפוך את היצרתיות שלהם למיזם מצליח, תוך קבלת ליווי ,מנטורינג מאנשי מקצוע מובילים, בעלות על הפרוייקט ושכר.
תוכנית לתואר שני עם ARTFX במסגרת שיתופי פעולה עם מוסדות מובילים בעולם, ובחסות שגרירות צרפת, נפתח מסלול להמשך לימודים לתואר שני באנימציה ועיצוב משחקים באוניברסיטת ARTFX פריז, צרפת. הנחשבת למוסד במקום הראשון בעולם ללימודי ויז’ואל אפקטס . Visual effects שגרירות צרפת מעניקה מלגת לימודים מדהימה לכמות סטודנטים מוגבלת. גלובל גיים ג’אם (GGJ) הגלובל גיים ג’אם (GGJ) הוא האקתון פיתוח ועיצוב המשחקים הגדול בעולם. האירוע מתקיים בו זמנית במאות אתרים ברחבי העולם וההשתתפות בו היא חינם. תילתן מזה שנים מארחת את האירוע ונחשבת לאתר מהמובילים בעולם בכמות המשתתפים בהפקתה.כ


מקבץ של סרטוני פיתוח ועיצוב משחקים מבית היוצר של תילתן המכללה לעיצוב ולתקשורת חזותית:

 


הרשמה ללימודי עיצוב ופיתוח משחקים, מתחילים עוד השנה

לימודי פיתוח ועיצוב משחקים בתילתן – הבחירה הנכונה שלכם לשנת 2024

תואר אירופי בעיצוב ופיתוח משחקי מחשב היחיד בארץ רק בתילתן המכללה לעיצוב ולתקשורת חזותית

בואו ליצור משחקי מחשב ומובייל במסלול Dev למפתחים או מסלול Art למעצבים

העתיד כבר כאן חברים – רק הביטו סביבכם: כולן וכולם משחקים במשחקים. בין אם על פני מסך הטלפון הנייד, הטאבלט, במחשב האישי או בתחרויות מול אחרים דרך קונסולות XBOX או PlayStation. האמת היא שגיימינג הוא חלק מה-DNA שלנו כבני אדם – דרך חיים של ממש!

תעשיית המשחקים הגלובאלית מגלגלת מיליארדים רבים של דולרים וכבר הספיקה לעקוף את תעשיות הסרטים והמוזיקה. מכללת תילתן משמשת חלוצת דרך והשיקה תוכנית ראשונה מסוגה בישראל לתואר אירופי B.sc. Game Design תלת שנתית לפיתוח ועיצוב משחקים.

תוכנית הלימודים מחולקת לשני ערוצי התמחות מרכזיים:

1. DEV – למפתחים. הסטודנטים שלנו לומדים הכל מאפס, החל ממבוא לתכנות ,C# , תכנות מונחה עצמים בסיסי ומתקדם, מנוע משחק UNITY (מבוא, למתקדמים, מולטיפליייר ו-בינה מלאכותית), מנוע המשחק Unreal (מבוא ל Blueprints, נושאים מתקדמים, רקעים טקסטורות עצים אנימציה ועוד), מוניטיזציה, מציאות מדומה ורבודה (AR VR) עם מנוע Unity.

2. ART – לאמנים. המסלול כולל קורסים ב Maya, אנימציה בדו מימד, מידול תלת-מימד ואנימציה, דמויות ורקעים, יסודות ברישום ואנטומיה.

במהלך המסלול לתואר, הסטודנטים גם לומדים ביחד על אף ההפרדה בין שתי ההתמחויות, גם אספקטים מגוונים של המכניקה שמאחורי עיצוב משחק ונרטיב, עיצוב שלבים ועבודה, כסטודיו אמיתי ומתפקד לכל דבר, על מסמך לעיצוב ופיתוח משחק.

שני המסלולים ניגשים לפרויקטים בגישה מעשית Hands On ובמהלכם עוסקים ומתאמנים ברבדים ואספקטים מהעולם האמיתי, כגון: נקודות ציון, עמידה בדדליינים, מטלות, הפקה ואפילו כיצד להציג ולמכור את המשחק למשקיע.

השאיפה שלנו היא לקשר בין הסטודנטים שלנו לתעשיית המשחקים המקומית והעולמית ולעבוד ללא הרף בכדי להתחבר לבתי ספר, אוניברסיטאות ומכללות ברחבי העולם, ליצור איתם שיתופי פעולה ולחתור לקידום מטרות משותפות.

הבוגרים הנוכחיים שלנו כבר עובדים בסטודיואים שונים על פלטפורמות שונות, כולל AR ו VR.

פיתוח משחקי מחשב ועיצוב משחקים בתילתן

תילתן היא השותף האקדמי היחיד בארץ של מנוע Unreal של חברת Epic Games, כמו כן מהווה מרכז הכשרה אקדמי מוסמך תעודה ראשון ויחיד בישראל בשיתוף עם Unity Technologies בנוסף למערכת היחסים האישית והקרובה עם חברת Unity, על שלל אירועיה ובכיריה.

STUDIO FUNNEL סטודיו עצמאי לפיתוח ועיצוב משחקים המתפקד ומנוהל כחלק אינטגרלי מתילתן. הסטודיו מורכב ממיטב בוגרי המכללה, שעובדים בו על פיתוח ועיצוב של משחקים ופרויקטים מסחריים ל Xbox, ,PC, מובייל, ו VR.

ההרשמה לשנת הלימודים 2020, בעיצומה. תילתן – המכללה המובילה בתחום פיתוח ועיצוב משחקים בישראל.

לימודי פיתוח ועיצוב משחקים בתילתן

תואר אירופי בעיצוב ופיתוח משחקי מחשב היחיד בארץ רק בתילתן המכללה לעיצוב ולתקשורת חזותית

בואו ליצור משחקי מחשב ומובייל במסלול Dev למפתחים או מסלול Art למעצבים

* התואר אירופי ואינו מוכר על ידי המל״ג *