בית הספר לפיתוח ועיצוב משחקים תילתן

תילתן – רקע כללי

תילתן המכללה לעיצוב ולתקשורת חזותית, הוקמה בשנת 1994  בעקבות דרישת השוק לבעלי מקצוע מיומנים בתחומים שונים כעיצוב גרפי, עיצוב פנים, צילום, קופירייטינג, עיצוב לאינטרנט, בניית אתרים, עיצוב ופיתוח משחקי מחשב, אנימציה, פוסט-פרודקשן, עיצוב בתלת-מימד ואיור, ומתוך ההכרה כי מוסדות הלימוד הקיימים, אינם מאפשרים מסגרת לימודים גמישה ומעודכנת דיה כדי לעמוד בקצב של שוק העבודה המשתנה כל הזמן.

תילתן מציעה מגוון מסלולי לימוד ייחודיים שנבנו וגובשו על ידי אנשי שטח מקצועיים ומנוסים הבאים מענפי הפרסום, העיצוב, האינטראקטיב והתקשורת.

בית הספר לפיתוח ועיצוב משחקים

ביה”ס לפיתוח ועיצוב משחקים בתילתן הינו היחיד בישראל המקיף 3 שנות לימוד (שלושה עד ארבעה ימים בשבוע) בתחום.

כמו כן תילתן המוסד הבלעדי בישראל שמשמש כמרכז ההסמכה הרשמי של UNITY והיחיד שהוא שותף אקדמי של Epic Games, החברה שמפתחת את מנוע המשחקים Unreal.

במסגרת בית הספר לפיתוח ועיצוב משחקי מחשב ניתן לבחור באחת משתי ההתמחויות:

התמחות בעיצוב ארט ואנימציה (Art)
מסלול המתמקד באלמנטים החזותיים של פיתוח משחקי מחשב: עיצוב דמויות ורקעים, מידול בתלת מימד, איור וקונספט-ארט, אנימציה בדו ותלת מימד, תאורה, אפקטים מיוחדים, ממשק משתמש ועוד.

התמחות בפיתוח משחקים (Development)
מסלול המתמקד בפיתוח תוכנה, בקרביים של משחקי המחשב: לימוד מאפס של שפות תוכנה, תכנון ויישום מערכות בתוך המשחק, דגש חזק על מנועי המשחקUnity  ו-Unreal ושליטה גבוהה בהם, VR/AR, מולטיפלייר, בינה מלאכותית, ועוד.

בנוסף לומדים הסטודנטים בשני המסלולים גיים דיזיין, הפקה, ונושאים היקפיים כמו סאונד ובניית תיק עבודות.

תוכנית הלימודים שמה דגש רב על לימודי פרקטיקה וביצוע כך שבסוף לימודיהם יוכלו הבוגרים להצטרף לתעשייה המקומית ולהתחיל ליצור משחקים.

קשרים לתעשיית המשחקים העולמית

בתילתן הסטודנטים יוצאים למספר משלחות לארצות שונות, הכוללות ביקורים בסטודיואים של משחקים ואנימציה, מוסדות לימוד בינלאומיים לפיתוח ועיצוב משחקים, השתתפות בסדנאות והאקתונים גלובליים ולמידה בכנסים בינלאומיים כגון Unite Europe, Slush, Gamescom ועוד.

משך הלימודים

הלימודים נמשכים שלוש שנים מלאות ונערכים משעות אחר הצהריים ועד שעות הערב המאוחרות, שלוש פעמים בשבוע במסלול לתעודה וארבע פעמים בשבוע במסלול לתואר, דבר המאפשר לעבוד במקביל ללימודים.

במסלול תעודה לומדים הסטודנטים 4 קורסים בשבוע (3 שעות אקדמיות כל קורס) בשני ימי לימודים + יום העשרה הכולל תכנים כמו הרצאות תעשייה, סדנאות אומן, ערבי משחקי קופסה ועוד – סה”כ שלושה ימי לימודים בשבוע.

במסלול לתואר לומדים הסטודנטים 6 קורסים בשבוע (3 שעות אקדמיות כל קורס) בשלושה ימי לימודים + יום העשרה – סה”כ ארבעה ימי לימודים בשבוע. ניתן לפרוש את הלימודים על פני ארבע שנים ובמקרים מיוחדים גם יותר.

תכנית לימודים לדוגמא

  • הקורסים המסומנים בצהוב הם לתלמידי תואר בלבד. הקורסים בלבן גם לתלמידי התעודה
  • התכנית הסופית בכל שנת לימודים כפופה לשינויים